50 PLC+IPC control Simplex/duplex cable/Armored optical cable production line
deskribapen laburra:
Applied in production of simplex/duplex cable, Armored optical cable,extrusion material is LSZH/PVC,TPU. Estrusiozko zorroak diametro berdinaren ezaugarriak ditu, leuna, abiadura azkarra. And low excess loss for optical fiber.
| No. Of optical fiber pay off: | 4 |
| Tension of pay off: | 0.4~1.5N±0.05N |
| Reel of optical fiber pay off: | 25km and 50km standard fiber reel,PN400 |
| Extruder size: | Φ50x25D |
| Final product: | Drop/simplex/duplex cable(2.0,3.0mm) |
| Structure speed: | Max 150m/min |
| Production speed: | 20-100m/min(2.0,3.0mm) |
| Makinaren erdiko altuera: | 1000mm height from ground |
| Precision of meter-counter: | ≤0.2% |
| Hartzeko tentsioa: | 5-20N |
| Hartzeko bobinak Zehaztapena: | 400 reel and 630 reel(erdiko ardatzaren zuloaren diametroa ø 56) |
| Additional loose after extrusion: | ≤0.02dB/km(average value: 0.01 dB/km) |
| Power: | Approximate 58KW |
| Weight: | 7 ton |
| Line length: | 26M |
| Machine power: | 380V 50HZ three phase five wire |
| Line direction: | Right to Left,Left to Right |
| Range of air pressure: | 0.5-0.6MPa |
| Machine color: | blue-black |
Specification and technical parameter of each equipment part
- 4heads optical fiber motorized payoff rack
(1). Cabinet structure , the horizontal cylinder
(2). Pay-off reels:25km and 50 km standard optical fiber reels, PN400
(3). 2sets 0.75KW CPG gear motor +Danfoss transducer control
(4). Swing arm type tension controller
Utzi zure mezua



