HK-50 PLC+IPC control 1-12 fibers FTTH/Soft/ Mirco cable production line
deskribapen laburra:
Applied in production of Soft cable/FTTH cable/Mirco cable, extrusion material is PVC/LSZH. Estrusiozko zorroak diametro berdinaren ezaugarriak ditu, leuna, abiadura azkarra. And low excess loss for optical fiber.
| No. Of optical fiber/tight buffer pay off: | 12 heads for fiber cores |
| Tension of pay off: | 0.4~1.5N±0.05N |
| Reel of optical fiber pay off: | 25km and 50km standard fiber reel, PN400 |
| No. of reinforcement pay-off rack: | 2 |
| Errefortzu-ordainketa-bobinen zehaztapena: | PN400 reels and ø254×ø116×180×ø32 reels |
| Reinforcement Specification: | ø0.45mm |
| Errefortzuaren tentsio ordaintzailea: | 5N-30N |
| Extruder size: | Φ50x25D |
| Final product: | FTTH drop cable(2.0*3.0mm, 2.0*5.2mm),
Patch Cord Micro Cable |
| Structure speed: | Max 150m/min |
| Production speed: | 120m/min(2.0*3.0mm) |
| Makinaren erdiko altuera: | 1000mm height from ground |
| Precision of meter-counter: | ≤0.2% |
| Additional loose after extrusion: | ≤0.02dB/km(average value: 0.01 dB/km) |
| Power: | Approximate 72KW |
| Weight: | 5 ton |
| Line length: | 28M |
| Machine power: | 380V 50HZ three phase five wire |
| Line direction: | It’s up to customer |
| Range of air pressure: | 0.5-0.6MPa |
| Machine color: | It’s up to customer |
| Hartzeko tentsioa: | 5-20N |
| Hartzeko bobinak Zehaztapena: | 400 reel and 800 reel(erdiko ardatzaren zuloaren diametroa ø 56) |
(1). Pay-off type: suspended-shaft type motorized pay-off, every shaft is treated with quenching and tempering. Drum is clamped with quick lock,every pay-off unit can be controlled by switch independently.
(2). Gidatu: 12 sets 750w Shanghai ruishun AC motor+Danfoss transducer
(3). Tension control: pay-off dance wheel control and it has a up and down limit, fault alarm and automatically stop while alarm. The surface of all guide wheels are treated with anodizing and channel of wheel are smooth.
(4). No. of pay-off drum: 12 pieces of drums
(5). Bare optical fiber diameter: Φ0.25~Φ0.254mm;
(6). Pay-off tension: 0.3N~1.5N±0.05N
(7). Pay-off drum size: Φ236×Φ25.4×108mm(25KM drum)
Φ265×Φ25.4×180mm(50KM drum)
Utzi zure mezua


