HK-50PLC+IPC control 6-24fibers Bundle Fiber cable production line
deskribapen laburra:
Applied in production of Bundle Fiber cable, extrusion material is PVC/LSZH. Estrusiozko zorroak diametro berdinaren ezaugarriak ditu, leuna, abiadura azkarra. And low excess loss for optical fiber.
| Tension of pay off: | 0.4~1.5N±0.05N |
| Reinforcement Specification: | ø0.45mm |
| Errefortzuaren tentsio ordaintzailea: | 5N-30N |
| Extruder size: | Φ50 |
| Final product: | Bundle Fiber |
| Structure speed: | Max 150m/min |
| Production speed: | 120m/min(2.0*3.0mm) |
| Makinaren erdiko altuera: | 1000mm height from ground |
| Precision of meter-counter: | ≤0.2% |
| Additional loose after extrusion: | ≤0.02dB/km(average value: 0.01 dB/km) |
| Power: | Approximate 72KW |
| Weight: | 5 ton |
| Line length: | 30M |
| Machine power: | 380V 50HZ three phase five wire |
| Line direction: | According to customer requirements |
| Range of air pressure: | 0.5-0.6MPa |
| Machine color: | According to customer requirements |
| Hartzeko tentsioa: | 5-20N |

Specification and technical parameter of each equipment part
- 1.24heads cage strandingmachine
(1). Max finish cable diameter:Φ12mm
(2). Pay-off reels:400mm wheel mini cable or tight buffered cable
(3). Max rotate speed:10~230rpm/min
(4). Tension:5N~100N±2N, can be adjusted by belt friction
(5). Main motor power: 2.2kw deceleration motor+ 2.2kw Danfoss transducer control
(6). Brake:pneumatic brake, drive: deceleration motor
(7). Rotate speed and pitch: online stepless adjustment
(8). Slow speed inching: it’s easier for changing reel.
Utzi zure mezua




